Szakértő: egész Európát gyötri a gázkrízis, Brüsszel mégis tétlen
Miért nem lép az Európai Bizottság az ukrán gáztranzit leállításával szemben? Mi lesz a szankciókkal? Milyen hatással lesz az EU-ra Trump újabb elnökségének?
A Századvég elemzéséből kiderül, hogy míg a baloldali kormányok lejtmenetre rakták a hazai lakosság életszínvonalát, addig a 2010 utáni gazdaságpolitika magasra lőtte a jövedelmek reálértékét.
Kimutatható, hogy a 2007 és 2010 közötti baloldali kormányzás idején nyolc százalékot csökkent Magyarországon a háztartások egy főre eső jövedelmének reálértéke. Ezzel szemben a 2010 utáni jobboldali kormányok idején a magyar háztartások jövedelmeinek reálértéke növekedett a legnagyobb mértékben – írja a Magyar Nemzet.
A Századvég elemzése adatokkal alátámasztva mutatja be, hogyan lett az ország 2010 után sereghajtóból éllovas, ami a háztartások életszínvonalának javulását illeti. Az összeállításban a gazdaságpolitika sikerességének egyik legjobb mérőszámát, a háztartások egy főre eső elkölthető reáljövedelmének alakulását vizsgálták. Leegyszerűsítve, ha egy ország növelni tudja ezt a mutatót, az azt jelenti, hogy lakosai jobban élnek, a csökkenő mutatók pedig a romló életszínvonalra figyelmeztetnek.
A fenti kimutatás alapján kijelenthető:
Kimutatható, hogy a 2007 és 2010 közötti baloldali kormányzás idején nyolc százalékot csökkent Magyarországon a háztartások egy főre eső jövedelmének reálértéke. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) statisztikái szerint egész Európában a legrosszabb eredményt tudtuk akkor felmutatni – mutat rá az Origo.
Ezzel szemben a Századvég kimutatásáról leolvasható, hogy a 2010 utáni Orbán-kormányok idején a magyar háztartások jövedelmeinek reálértéke növekedett a legnagyobb mértékben. A 45 százalékos bővülés közel duplája volt a – harmadik legjobb mutatót produkáló – Cseh Köztársaságban mért emelkedésnek, amely szintén egy kiemelkedő teljesítmény.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala